Hypnotizér

Lasse Hallstrom, který je známo zejména svými snímky Milý Johne nebo oblíbeným snímkem Pravidla moštárny, se vrhl na další film, podle knižní předlohy. Kniha Hypnotizér je u nás i v ostatních zemích v poslední době velmi oblíbená a vlastně bylo jen otázkou času, kdy se některý z režisérů chopí jejího zfilmování. Pokud jste knihu četli, pak pro vás film bude jen takovým příjemným doplněním, ale rozhodně vás nenadchne. A jak už tomu tak většinou bývá, kniha je o poznání lepší, než film.

Jedné chladné noci se v rodinném domě stane vražda. Vrah zabije celou rodinu a naživu zůstává jen malý chlapec, který je otřesen událostmi, upadá do šoku, není schopen se s tím vyrovnat, ale zároveň je jedinou osobou, která dokáže říct, co se v domě stalo nebo kdo je vrahem.

Policista, který přijel k vraždě jako jeden z prvních, chce přivolat na pomoc známého hypnotizéra a odborníka na dětská traumata. Pokud se vám do této doby zdál příběh napínavý, pak si počkejte. Ta pravá pointa a strhující příběh totiž teprve přijde.

Režie: Lasse Hallstrom

Hrají: Lena Olin, Mikael Persbrandt, Tobias Zilliacus, Eva Melander

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Thriller a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.