Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek je taková krimi klasika, která rozhodně nikdy nezklame žádného diváka.

Film je v mnoha směrech jedinečný a to nejen co se týče obsahové stránky nebo perfektních hereckých výkonů, se kterými by se kdejaký jiný herec mohl jen velmi těžko ztotožnit, ale i ve směru, kolik různých faktů tento film provází. I ty největší filmové hvězdy odmítly roli Hannibala Lectera, film získal celkem pět Oscarů s tím, že získal i úplně prvního Oscara za nejlepší film, který nebyl do té doby nikdy vyhlášen. Příběh známe zajisté všichni, ale každý si jej rád zopakuje.

Mlčení jehňátek je film natočený podle knižní předlohy Thomase Harrise a zahajuje rovnou celou sérii filmů o kanibalismu.

Mlčení jehňátek se řadí mezi nejlepší, následuje ho snímek Hannibal, kde opět zazářil Anthony Hopkins, ale už po dobu herečky Julianne Moore -- v Mlčení jehňátek zazářila herečka Jodie Foster. Obecně je známo, že jen minimum filmů, které jsou natáčeny dle knihy, jsou úspěšné. Mlčení jehňátek je v tomto případě jednou z mála výjimek a může se dokonce pochlubit tak kvalitním scénářem, že se to jen málokdy vidí.

Režie: Jonathan Demme

Hrají: Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glen, Ted Levine

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Starší filmy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.