Americká krása

Americká krása je jeden ze straších filmů, který si právem zasloužil Oscara. Film má v sobě totiž všechno, co náročný divák očekává a hlavně, co divák chce vidět. Americká krása je film, kde se emoce doslova netrhnou, je to film nabitý smutkem, ale i prachobyčejnými radostmi v životě nás všech. Je o nesplněných snech, touhách i rodinném životě. U Americké krásy se pobavíte, podivíte a dokonce i nějaká ta slza ukápne.

Představiteli hlavních rolí je rodina Burnhamových, kteří na první pohled působí jako dokonalý a idylická rodina, jejíž chod rozhodně nemůže nic narušit. Opak je ale pravdou, působí tak jen navenek a za zdmi svého krásného domu je všechno úplně jinak. Carolyn a Lester jsou rodiče, kteří nejsou v manželství ani zdaleka spokojeni. Následně je tu dcera Jane, která se za svého otce stydí.

Americká krása se ale soustředí především na Lestera, kterému pomalu ale jistě dochází, že v životě něco zameškal, že chce překonat krizi středního věku a vrhnout se do všeho po hlavě. Americká krása vám říká ledacos. Jedno je ale jisté, nic není tak, jak to na první pohled vypadá.

Režie: Sam Mendes

Hrají: Kevin Spacey, Annette Bening, Thora Birch, Mena Suvari

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Starší filmy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.