Schindlerův seznam

Filmy o holocaustu se snad nepřestanou točit nikdy. Tento šokující snímek si naprosto právem zasloužil v minulých letech Oscara a možná ani ten nebyl patřičným oceněním. Režie se v tomto případě ujal Steven Spielberg, v jehož podání je film šokujícím dramatem, které rozhodně nenechá žádné oko suché. Film je zcela pochopitelně natočen na základě skutečných událostí a je zaměřen především na postavu Oskara Schindlera.

Oskar Schindler obětoval veškerý svůj majetek, aby mohl zachránit celkem 1100 lidských životů, což je obrovský čin, který si zaslouží velké uznání. Ve filmu Oskar Schindler působí velmi klidným a soustředěným dojmem. Je vlastně takovým dobrem v celé armádě zla.

Spielberg si tímto filmem zasloužil opravdu velké uznání a to i přesto, že před Schindlerovým seznamem natočil už celou řadu jiných filmů. Schindlerův seznam dojme a některé scény, které zejména pojednávají o likvidaci židovských obyvatel, některým citlivějším i slza ukápne. Jak již bylo řečeno, Oscarový snímek je to právem.

Režie: Steven Spielberg

Hrají: Liam Neeson, Ben Kingsley, Caroline Goodall, Ralph Fiennes

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Oscarové filmy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.