Vévodkyně

Vévodkyně je jeden z historických filmů, které si s chutí pustíte i několikrát. Příběh poukazuje na život Georgiany, která se provdá za vévodu z Devonshiru, jež jí je pouze manželem, ale nikoli životní láskou, kterou mimo jiné nikdy v životě doposud nepoznala. Georgiana je věrnou manželkou, která v tichosti snáší všechny manželovi zálety a dokonce i děti z minulých i aktuálních poměrů za doby manželství. Georgiana je proslulou milovnicí hazardu, velkou oblíbenkyní ve společnosti a jediné, co po ní vévoda chce je, aby mu přivedla na svět syna, což se pochopitelně nedaří.

Film je propleten zápletkami, které vás jen tak nenechají sedět. Dočkáte se podvodů a intrik ze strany manžela, ale i ze strany kamarádky, která se zaplete právě s vévodou.

Nakonec začne podvádět i samotná Georgiana, ale to se zcela pochopitelně ve společnosti netrpí a už vůbec to netrpí vévoda. Společnost Georgianu doslova zbožňuje a to i z důvodu, že je angažována v mnoha směrech -- móda, politika i hazardní hráčství. Ani oblíbenost ve společnosti ji ale nezachrání před zmařeným životem s vévodou.

Režie: Saul Dibb

Hrají: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Hayley Atwell

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Historické filmy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.