Pravidla mlčení

Pravidla mlčení je film s Robertem Redfordem v hlavní roli, což už samo o sobě značí, že pro všechny příznivce tohoto vynikajícího herce, bude snímek přínosem. A užít si jej můžete hned dvakrát tolik, protože Redford Pravidla mlčení dokonce i režíroval. O Redfordovi je velmi dobře známo, že je politicky založený a tak se zcela pochopitelně politika protíná i do jeho filmů. Politika se nemohla vyhnout ani Pravidlům mlčení, ve snímku, kde Redford ukázal, že ještě rozhodně nepatří mezi padlé herecké veterány.

Během války ve Vietnamu vznikla skupina extrémistů, kteří násilným způsobem zapříčinili smrt několika amerických vojáků. Hlavní postava je právník Jim Grant, který dostane nabídku, že by mohl obhajovat jednoho ze zadržených -- zadržena byla jako první žena, která patřila ke skupině působící za války.

Grant práci odmítne zcela pochopitelně, protože doposud nikdo netuší, že i on byl kdysi členem této skupiny a že i jemu do budoucna hrozí zadržení. Situace se začíná komplikovat už jen proto, že se Grant sám stará o malou dceru. Začíná pátrání po svých dávných přátelích a snaze, očistit své vlastní jméno dřív, než bude trvale pošpiněno.

Režie: Robert Redford

Hrají: Robert Redford, Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Nick Nolte

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Filmové novinky a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.