Měsíční archív: Říjen 2013

Apokalypsa v Hollywoodu

V této bláznivé americké komedii se setkáme s herci, kteří zde hrají sami sebe. V Los Angeles právě probíhá jeden bujarý večírek, kde se sejdou snad všechny hvězdy Hollywoodu. A zhruba v půlce bujarého večírku, kde potkáme i Rihannu, která zrovna mlátí do hlavy Michaela Ceru za to, že jí šáhl na zadek, se stane něco velice nečekaného a děsivého. Nad Los Angeles vypukne Apokalypsa přesně taková, jako je popsaná v Bibli. 

Z nebe začne padat vše, co v něm doposud bylo, vrtulníky, helikoptéry, letadla atd, sesouvá se půda, do obrovských děr v Zemi padají herecké hvězdy, kterým už nikdo nemůže pomoci a bortí se domy tím, že postupně praskají. A tak tedy v ulicích zavládne obrovský zmatek a chaoz. Vláda pomocí rozhlasového a televizního vysílání nabádá lidi, aby nepanikařili a zůstali ve svých domovech.

Pokud ale žádný domov už nemáte, musíte vejít do ulic a pokusit se najít svůj úkryt jinde.

Režie:  Seth Rogen, Evan Goldberg

 

Hrají: James Franco, Jason Segel, Jonah Hill, Seth Rogen, Michael Cera, Paul Rudd, Emma Watson

Vložil Filmové novinky, Filmy 2013, Komedie | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Machette zabíjí

Jistě si každý pamatuje snímek Machette. Aneb elitního agenta zabijáka, který nemá s nikým žádné slitování. A tak je toto druhé pokračování oblíbeného snímku opět ve stejném duchu a opět se na něm podíleli Danny Trejo a Robert Dodriguez. A o čem že tedy toto pokračování je?

Ve městě se objevil velice mocný a obávaný obchodník se zbraněmi, kterého ztvárnil mel Gibson. Zajímavostí je, že je to první záporácká role tohoto oblíbeného herce. Tento obchodník má jedinýplán. Vypustit do světa raketu s plynem, která zapříčiní to, že po celém světě vypukne ihned totální anarchie. Jelikož tohoto obchodníka nelze zastavit, povolá americký prezident (Charlie Sheen) to akce bývalého elitního agenta Machettu, aby tohoto obchodníka zlikvidoval tak, jak je mu libo. Jde hlavně o to, aby nezůstal naživu.

Celý snímek byl natočen za pouhých 29 dní, což z něj také dělá oddechový snímek, který se sice tváří vážně, ale spíše se hodí jako pohodovka k večeru. Je také trochu podobně koncipovaný jako snímky Spy Kids nebo Od soumraku do úsvitu.

Režie: Robert Rodriguez

Hrají: Danny Trejo, Michelle Rodriguez, Jessica Alba, Demián Bichir, Mel Gibson

Vložil Akční filmy, Filmy 2013, Thriller | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Ticho na moři

Ocitáme se v době 1941, kdy je Francie okupována německými vojáky, kteří nepohodlné francouzské občany, jako jsou politikové a odpůrci režimu, posílají do výchovných pracovních táborů nebo přímo do vězení. V jednom takovém vězení se odehrává také celý tento příběh. Zde jsou umístěni jak nepohodlní občané režimu, tak i obyčejní kriminálníci. Ve Francii ale samozřejmě žijí i lidé, kteří jsou v odboji a kteří se pokusí provést atentát na jednoho veřejného důstojníka německé armády. To rozčílí Hitlera natolik, že vydá příkaz okamžité popravy několika vězňů jako odvetu.

V tomto vězení si ale také odpykává svůj malý trest teprve sedmnáctiletý mladík Guy Môquet, který napsal celému světu dopis na rozloučenou a také i svým rodičům o tom, jak to opravdu všechno vidí svýma vlastníma očima. A tento dopis po sobě opravdu zanechal, protože už zítra byl spolu s dalšími vězni jen tak popraven.

Tento dopis se stal Francouzskou národní památkou a každý rok si noví a noví studenti základních škol tento dopis předčítají jako memento z dob minulých. Nelze přeci zapomenout na to, co Německo Francii udělalo. a to je dobře.

Režie: Volker Schlöndorff

Hrají: Marc Barbé, Arielle Dombasle, Jean-Pierre Darroussin, Ulrich Matthes, Christopher Buchholz, Jacob Matschenz, Harald Schrott

Vložil Filmové novinky, Historické filmy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Epizoda ze života sběrače železa

V tomto příběhu se podíváme mez i velice chudé obyvatele Bosny a Hercegoviny, samozřejmě tedy mezi romské obyvatelstvo. Příběh je převyprávěním opravdového příběhu, který se nedávno odehrál a který se podařilo i s hlavními protagonisty -- neherci, dostat na stříbrná plátna. Režisér také získal za tento dokumentární snímek cenu Zlatého medvěda.

Podíváme se do rodiny Romů, kde žije otec rodiny Nazif se svou ženou Senadou. Společně vychovávají 2 děti a třetí dítě je právě na cestě. Nazif se živí jako sběrač železa, což mu vynáší samozřejmě málo peněz. Když v tom se stane nehoda, která zapříčiní potrat jeho ženy Senady. Okamžitě svou ženu převeze do nemocnice, kde jim oznámí, že vhledem k tomu, že schválně nikdy neplatili zdravotní pojištění, mohou jeho ženu zoperovat za poplatek 500 euro, což rodina nemá. Odebírají se tedy domů, kde ví, že Senada za chvíli umře, pokud se jí nepodaří zmíněnou hotovost sehnat.

A nakonec ji i seženou, ale podvodem. Nic jiného totiž místním Romům nezbývá, když neseženou práci. Kde mají tedy peníze vzít?

Režie: Danis Tanovič

Hrají: Nazif Mujic, Senada Alimanovic, Semsa Mujic

 

Vložil Filmové novinky, Filmy 2013 | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Battle of the Year: The Dream Team

Na světě existuje velice uznávaná a prestižní soutěž Battle of the Year. Na ní se každoročně utkávají taneční skupiny v rámci breakdance. V USA ale už 15 let nikdo nevyhrál, a tak se jeden Los Angleský hip hopový magnát rozhodne, že sestaví dream team, který první místo Americe vyhraje. K tomu ale musí povolat člověka, který dokáže takovou skupinu osob vyškolit na maximum. Bývalý trenér breakdance Blake je k tomuto účelu jako stvořený.

Vezme si tedy 12 hochů pod svá křídla a na 3 měsíce jim udělá ze života trochu peklo. Každodenní trénink je součástí jejich dobré kondice, která se následně projeví při finálovém utkání. A tak tito hoši makají bez nároku na alkohol, sex, či přílišnou výživnou stravu. Do soutěže totiž zbývají pouze tři měsíce.

Výcvik se trochu podobá vězení, ale možná je to opravdu k něčemu dobré a nakonec to bude stát zato. Jak to hoši zvládnou a jestli se jim opravdu podaří získat titul mistrů světa, na touž si musíte přijít sami po shlédnutí tohoto novinkového snímku z roku 2013.

Režie: Benson Lee

 

Hrají:  Josh Holloway, Josh Peck, Chris Brown, Laz Alonso, Weronika Rosati, Giovanni V. Giusti

 

Vložil Filmové novinky, Filmy 2013, Komedie | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Žena v kleci

Elitní komisař má svého dobrého parťáka, kterého mu však při jedné přestřelce zastřelí. A tak si komisař hledá u svých nadřízených parťáka nového, aby mu bylo oznámeno, že je to takový morous, že s ním nikdo pracovat nechce. Přeřadí ho tedy na místo, kde bude nejmíň škodit osobám kolem sebe, a to na Oddělení Q. Získá pouze jednoho asistenta, který mu má pomáhat uzavírat v kanceláři případy, které jsou nedořešené třeba už 20 let. Když jednou takto narazí na případ známé političky, která údajně spáchala sebevraždu na vlastní jachtě. Jediným svědkem této události měl být její dementní bratr, který však nikdy nevypovídal.

I přes přísný zákaz od svých nadřízených se Carl hodlá tento případ vyřešit. Je tedy suspendován a tím pádem už má velice volnou ruku, aby zjistil, že opravdu došlo k vraždě a to ve velice vysokých politických kruzích. Každý kryje každého a ve společnosti není nic jiného, než zášť a zloba.

Režie: Mikkel Nørgaard

Hrají:  Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Mikkel Boe Følsgaard

Vložil Filmy 2013, Thriller | Tagged , , , , | Zanechat komentář