Měsíční archív: Červenec 2013

Schindlerův seznam

Filmy o holocaustu se snad nepřestanou točit nikdy. Tento šokující snímek si naprosto právem zasloužil v minulých letech Oscara a možná ani ten nebyl patřičným oceněním. Režie se v tomto případě ujal Steven Spielberg, v jehož podání je film šokujícím dramatem, které rozhodně nenechá žádné oko suché. Film je zcela pochopitelně natočen na základě skutečných událostí a je zaměřen především na postavu Oskara Schindlera.

Oskar Schindler obětoval veškerý svůj majetek, aby mohl zachránit celkem 1100 lidských životů, což je obrovský čin, který si zaslouží velké uznání. Ve filmu Oskar Schindler působí velmi klidným a soustředěným dojmem. Je vlastně takovým dobrem v celé armádě zla. (Celý příspěvek…)

Vložil Oscarové filmy | Tagged , , , | Zanechat komentář

Skrytá identita

Skrytá identita si zcela právem vysloužila Oscara. Nejen že film staví na vynikajícím scénáři, špičkovém hereckém obsazení, ale i na dokonale vymyšleném příběhu. Věřte, že jak film jednou spustíte, rozhodně jej nebudete chtít vypnout. Doslova vás pohltí a poprvé od něj neodtrhnete oči, abyste se dozvěděli, jak dopadne. Podruhé i potřetí si jej pustíte opět s velkou chutí i nadšením.

Skrytá identita je vlastně taková příběh dobra a zla. Colin byl ještě malý kluk, když si jej pod svá křídla vzal největší boss Bostonského podsvětí Costello. Když vyrostl, nastoupil k policii a na akademii patřil k jednomu z nejlepších stejně jako jeho kolega Billy. Colin je u policie ale jen s tím úmyslem, aby mohl donášet svému nevlastnímu tatínkovi, co se kde děje a hlavně, kdo po něm jde. (Celý příspěvek…)

Vložil Oscarové filmy | Tagged , , , | Zanechat komentář

Sedm psychopatů

Autor scénáře a zároveň režisér Martin McDonagh je v poslední době velmi oblíbeným.

Jeho humor je možná pro mnohé z nás nepochopitelný, ale u celé řady diváků si získal velkou přízeň. Sedm psychopatů je zatím jeho posledním snímkem a byl dlouho očekávaný už jen díky vynikajícímu hereckému obsazení. To je skutečně pikantní. Možná ještě pikantnější, než samotný komediální příběh.

Právě na slavné osobnosti a herce se v dnešní době nejvíc láká do kin a tak se není čemu divit, že se na plátně v mezi psychopaty objeví hvězdy jako je Colin Farrell, Sam Rockwell nebo Christopher Walken. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmy z roku 2012 | Tagged , , | Zanechat komentář

Argo

A je tu další snímek, který vychází ze skutečných událostí let minulých. O tajných operacích se obyčejně nemluví, ale když už vyjdou na povrch, tak jsou velmi ožehavým tématem. Platí to i v případě, že je takový skutečný příběh zfilmován. Argo je vzácným příkladem, že Ben Affleck je nejen skvělým hercem, ale i dobrým režisérem, který si snímkem Argo vysloužil Oscara. A zaslouženě.

Operace na záchranu šesti Američanů v době, kdy vrcholí íránská revoluce. Americké velvyslanectví v Íránu je obsazeno, většina lidí je tam vzata jako rukojmí, ale šesti z nich se podaří uniknout. Následně je hrdina filmu Tony a specialista u CIA ukryje. Přichází s velmi nelogickým plánem, jak je všechny dostat do bezpečí, který je pochopitelně velmi rizikový. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmy z roku 2012 | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Nic nás nerozdělí

Na děsivou vlnu tsunami, která vzala životy a domovy obyvatelům Thajska v roce 2004 si pamatuje snad každý z nás. Bylo jen otázkou času, kdo se zaměří na tuto děsivou událost a bude mít dostatečný kapitál na to, aby natočil film podle skutečné události. A není to jen vlna tsunami, která byla skutečná. Příběh rodiny, o které film Nic nás nerozdělí, pojímá, rovněž není smyšlený.

Příběh, který se opravdu stal. Manželé Henry a Maria se společně se svými dětmi rozhodli, že Vánoce v roce 2004 stráví v nádherném Thajsku. Tropický ráj si společně užívají se vším všudy a dva dny po Štědrém dnu přichází ničivá katastrofa tsunami. Přežijí rodiče i děti. Tsunami je ale rozdělí, ale oni neztrácejí naději a vzájemně se hledají. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmové novinky | Tagged , , , | Zanechat komentář

Pravidla mlčení

Pravidla mlčení je film s Robertem Redfordem v hlavní roli, což už samo o sobě značí, že pro všechny příznivce tohoto vynikajícího herce, bude snímek přínosem. A užít si jej můžete hned dvakrát tolik, protože Redford Pravidla mlčení dokonce i režíroval. O Redfordovi je velmi dobře známo, že je politicky založený a tak se zcela pochopitelně politika protíná i do jeho filmů. Politika se nemohla vyhnout ani Pravidlům mlčení, ve snímku, kde Redford ukázal, že ještě rozhodně nepatří mezi padlé herecké veterány.

Během války ve Vietnamu vznikla skupina extrémistů, kteří násilným způsobem zapříčinili smrt několika amerických vojáků. Hlavní postava je právník Jim Grant, který dostane nabídku, že by mohl obhajovat jednoho ze zadržených – zadržena byla jako první žena, která patřila ke skupině působící za války. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmové novinky | Tagged , , , | Zanechat komentář

Až vyjde měsíc

Rádi odcházíte z kina v dobré náladě a příjemně pobaveni?

Až vyjde měsíc je v tomto případě nejlepším řešením, protože mimo příjemného snímku, ve kterém uvidíte i velmi známé hvězdy, jako je například Bruce Willis, budete mít i dobrý pocit, že jste své peníze nevyhodili, vy víte, kam. Na druhou stranu, pokud jste příznivce reálných snímků a rozhodně nestojíte o výmysly, které se vyrojily jen v hlavě scénáristy, pak do kina ani chodit nemusíte.

Příběh je o dvou dětech, které jsou na letním táboře a mezi ostatní děti rozhodně nezapadají. Společně se rozhodnou, že utečou do lesa, do svého vlastního světa, kde je nikdo nenajde. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmy 2013 | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Obřad

Obřad je jeden z dalších filmů, který je velmi podobný, jako například Vymítač ďábla a jemu podobné. Některé z nás filmy o vymítání démona z lidského těla nikdy neomrzí a můžeme se na ně dívat do aleluja, někteří naopak nemůžeme podobné filmy vidět ani z dálky. Obřad je velkým lákadlem hlavně proto, že hlavního hrdinu zde přestavuje všemi milovaný Anthony Hopkins, který rozhodně nikoho a nikdy neomrzí.

V poslední době se stalo velmi oblíbeným, hlásat u každého filmu, že je natočen podle skutečné události. Ani Obřad není výjimkou a obrázek, zda je skutečně podle dějících se událostí, si každý z nás musí udělat sám.

Hlavní postavou je Kovak, který odjíždí do Vatikánu na kurz exorcismu, kde se setkává s otcem Lucasem. (Celý příspěvek…)

Vložil Filmy 2013 | Tagged , , , | Zanechat komentář

Americká krása

Americká krása je jeden ze straších filmů, který si právem zasloužil Oscara. Film má v sobě totiž všechno, co náročný divák očekává a hlavně, co divák chce vidět. Americká krása je film, kde se emoce doslova netrhnou, je to film nabitý smutkem, ale i prachobyčejnými radostmi v životě nás všech. Je o nesplněných snech, touhách i rodinném životě. U Americké krásy se pobavíte, podivíte a dokonce i nějaká ta slza ukápne.

Představiteli hlavních rolí je rodina Burnhamových, kteří na první pohled působí jako dokonalý a idylická rodina, jejíž chod rozhodně nemůže nic narušit. Opak je ale pravdou, působí tak jen navenek a za zdmi svého krásného domu je všechno úplně jinak. Carolyn a Lester jsou rodiče, kteří nejsou v manželství ani zdaleka spokojeni. Následně je tu dcera Jane, která se za svého otce stydí. (Celý příspěvek…)

Vložil Starší filmy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek je taková krimi klasika, která rozhodně nikdy nezklame žádného diváka.

Film je v mnoha směrech jedinečný a to nejen co se týče obsahové stránky nebo perfektních hereckých výkonů, se kterými by se kdejaký jiný herec mohl jen velmi těžko ztotožnit, ale i ve směru, kolik různých faktů tento film provází. I ty největší filmové hvězdy odmítly roli Hannibala Lectera, film získal celkem pět Oscarů s tím, že získal i úplně prvního Oscara za nejlepší film, který nebyl do té doby nikdy vyhlášen. Příběh známe zajisté všichni, ale každý si jej rád zopakuje.

Mlčení jehňátek je film natočený podle knižní předlohy Thomase Harrise a zahajuje rovnou celou sérii filmů o kanibalismu. (Celý příspěvek…)

Vložil Starší filmy | Tagged , , , , | Zanechat komentář